Перспективи ЖЕКів
Мешканців нашого міста на сьогодні хвилює питання щодо подальшого функціонування житлово-комунального управління, тобто ЛКЖЕУ. Тільки й розмов про те, яка буде доля багатоповерхівок та власників їх квартир починаючи з 1 липня 2016 року. Хотілося б відразу заспокоїти людей, наша організація не зникає, вона просто виходить на ринок конкуренції, в подальшому буде працювати і для цього має всі переваги.
Слід зазначити, що ЛКЖЕУ має багаторічний досвід роботи в сфері комунального господарства, є досить вагома матеріально-технічна та нормативно-правова база, аварійна служба, яка в будь-яку хвилину надасть допомогу. Організація оснащена спеціальною технікою для ефективного виконання робіт по обслуговуванню будинків та прибудинкової території (трактори, екскаватори тощо). В наявності є інформаційно-технічне забезпечення, працює сайт ЛКЖЕУ, на якому відображена інформація щодо діяльності нашого підприємства. Але найголовніше це те, що тільки у нас найкваліфікованіші спеціалісти.
ЛК ЖЕУ знаходиться в місті, де ми проживаємо і працюють в організації працівники, які зацікавлені надавати послуги якісно і вчасно. На підприємстві в будь-який час відкриті двері для споживачів послуг. Ми цілодобово прийдемо Вам на допомогу.
Так, ми згодні, послуги повинні бути якіснішими та вчасними, але надання цих послуг залежить від багатьох факторів: в першу чергу це вчасна проплата мешканців нашого міста за надання житлово-комунальних послуг.
З першого липня 2015 року в Україні набрав чинності новий закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (далі- Закон № 417-VIII. Відтак в Україні буде проведена реформа житлових послуг. Згідно з цим законом, до 1 липня 2016 року всі без винятку багатоквартирні будинки мають обрати одну з форм управління спільним майном. Або це буде об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), або управління будинком здійснюватиме управитель, якого оберуть мешканці будинку на загальних зборах. Відповідно до статті 10 Закону затверджена форма протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку (додаток № 1. Протокол зборів). Якщо ж мешканці багатоповерхівки протягом одного року з дати набрання чинності закону не приймуть рішення про форму управління багатоквартирним будинком, виконавчий орган місцевої ради на конкурсних засадах призначить управителя.
За відсутності у будинку ОСББ найважливішими сьогодні є загальні збори співвласників. Саме на них обирається уповноважений для взаємодії з управителем, визначається власне управитель, затверджуються умови договору, обговорюються зміни до нього тощо.
При цьому, виконання кінцевих рішень, прийнятих загальними зборами, обов’язкове для кожного співвласника, навіть якщо хазяїн якоїсь квартири змінився після затвердження конкретних умов.
Покрокова процедура прийняття рішення:
- Мінімум троє людей ініціює проведення зборів.
- Держреєстр прав на майно надає списки усіх співвласників житла у будинку.
- Ініціативна група інформує мешканців: розміщує оголошення на дошці, вручає під розписку запрошення або ж надсилає рекомендованим листом письмове повідомлення не пізніше, ніж за 10 днів до проведення зборів. Збори правомочні, скільки б людей не прийшло на них, проте інформування та явка важливі для подальшого прийняття рішень.
- Обирається головуючий. За нього повинні проголосувати мінімум 50 % присутніх на зборах.
- Відбувається обговорення згідно заздалегідь визначеного порядку денного.
- Голосування по кожному питанню – «квадратними метрами». Ось тут і відіграє роль ваша частка майна. Аби рішення вважалося прийнятим, за нього треба зібрати 75 % голосів, крім рішень з питань, зазначених у пунктах 2 і 3 частини другої статті 10 Закону № 417-VIII, які вважаються прийнятими зборами співвласників, якщо за них проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 50 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку. Якщо кількість людей, присутніх на зборах, недостатня, у вас є 15 днів для того, аби провести письмове опитування серед тих, хто був відсутній.
- Результати зборів скеровуються до місцевої влади. Це повинен бути протокол зборів відповідної форми, а також скріплені та підписані результати письмового опитування.
Місцева влада розміщує відповідну інформацію про ваше рішення на сайті. Відбувається офіційне оповіщення, і після 10 днів рішення вступає в дію.
Отже, співвласники багатоквартирного будинку приймають самостійно рішення щодо вибора управителя. Але потрібно задуматись над тим – хто і звідки цей новий управитель. В даний час має місце безліч шахрайських схем, безліч нечесних на руку «горе-управителів», метою діяльності яких є власне збагачення. Розпочавши свою діяльність, вони згодом кудись зникають, а люди залишуться ні з чим, сам на сам зі своїми проблемами.
На нашій памяті при проведенні тендерів, конкурсів, зборів вже були випадки, коли на даний ринок конкуренції виходить людина з іншого міста, яка не проживає в нашому місті, яка ніколи і не буде проживати в ньому і їй байдуже щодо проблем мешканців багатоповерхівок.
Питання щодо санації каналізаційних мереж, Будинку культури та ін.
Відповідати за надання житлово-комунальних послуг все ж таки будемо ми, ті хто працює і живе в нашому місті.
Отже, вибирати і вирішувати свою долю щодо управління будинком вирішувати Вам.
ЛКЖЕУ продовжує свою роботу, залишається разом з Вами для подальшого надання житлово-комунальних послуг. Надання якісних послуг – добробут кожної оселі.