Найактуальніші питання стосовно пільг:
Найактуальніші питання стосовно пільг:
Запитання: Що таке пільги ?
Відповідь: Пільги — це встановлені законодавством або іншими нормативними актами переваги, що надаються особі (або групі осіб) порівняно з іншими громадянами.
Запитання: Хто визначає пільги для плати за комунальні послуги та за послуги по спільному утриманню будинків, споруд та при будинкових територій ?
Відповідь: Хто має право на пільги - вирішує (згідно чинного законодавства), відділ соціального захисту населення. Пільги забезпечуються фінансовими бюджетами різних рівнів, тому важливо стежити за рішеннями не тільки Верховної Ради, але і міських рад. Щороку приймається Закон України «Про Державний бюджет України», який містить усі статті доходів і витрат у конкретних галузях народного господарства, у тому числі й у системі соціального захисту населення. Усі зміни в чинному законодавстві оперативно публікуються у відповідних засобах масової інформації.
Запитання: Хто має право на пільгу по сплаті за спільне утримання будинку ?
Відповідь: Відповідно до Бюджетного кодексу України пільги при сплаті за послуги по спільному утриманню будинку, споруд та при будинкової території мають такі категорії осіб:
- ветерани війни;
- особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
- особи, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
- вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною ;
- жертви нацистських переслідувань;
- ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ, ветерани державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, ветерани служби цивільного захисту, ветерани податкової міліції, ветерани Державної кримінально - виконавчої служби та їх вдови (вдівці);
- звільнені зі служби за віком, у зв’язку з хворобою або за вислугою років військовослужбовці Служби безпеки України, працівники міліції, ветерани податкової міліції, ветерани рядового і начальницького складу кримінально - виконавчої системи.
- пенсіонери з числа слідчих прокуратури;
- звільнені з військової служби особи, які стали інвалідами під час проходження військової служби;
- батьки та члени сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби;
- реабілітовані особи, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами;
- громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.
Запитання: Куди мені звертатися для оформлення пільги за комунальні послуги, а саме по сплаті за спільне утримання будинку та прибудинкової території ?
Відповідь: Пільги з оплати за спільне утримання будинку та прибудинкової території надаються тільки за місцем постійного проживання.
Для оформлення пільги дитина війни/пенсіонер/ветеран війни повинен звернутися до регіонального відділу управління праці та соціального захисту населення, а потім до ЖЕУ та надати такі документи:
- заяву про своє право на пільгу;
- оригінал та копію посвідчення, що дає право на оформлення пільги;
- оригінал та копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (осіб, які претендують на пільгу згідно довідки УПСЗН);
- оригінал та копію паспорта (осіб, які претендують на пільгу згідно довідки УПСЗН);
- довідку про склад сім’ї із ЖЕУ;
- довідка з УПСЗН про перебування в ЄДАРП;
Запитання: Хто вважається членом сім’ї пільговика ?
Відповідь: Відповідно до статті 65 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» до членів сім’ї пільговика при наданні пільг належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; особа, яка проживає разом з інвалідом І групи та доглядає за ним за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходяться під опікою або піклуванням громадянина, що має право на пільги, та проживає разом з ним.
Запитання: Чи додаються пільги між собою у випадку, якщо за адресою зареєстровано декілька пільговиків?
Відповідь: У разі коли декілька членів однієї родини, які проживають разом, мають право на пільги з оплати за спільне утримання будинку та прибудинкової території - пільга надається тільки одному з членів родини. Споживач, який має декілька пільг, може обрати тільки одну, більшу за розміром пільгу. Особи, що не належать до членів родини пільговика, але зареєстровані і живуть у зазначеному приміщені і мають право на знижку по сплаті за комунальні послуги, які надає ЛКЖЕУ, по спільному утриманні будинку, споруд та при будинкової території, мають право на додаткове застосування своєї пільги.
Запитання: Як діяти у випадку зміни місця проживання пільговика ?
Відповідь: Якщо пільговик змінює місце проживання, йому необхідно повідомити про це звернувшись до регіонального відділу управління праці та соціального захисту населення, а потім до ЖЕУ з довідкою від ВСЗН та переоформити пільги за новим місцем прописки.