Найактуальніші питання стосовно субсидії.

 

Найактуальніші питання стосовно субсидії.

 

Запитання: Що таке субсидія?

Відповідь: Субсидія  —  це   цільова   адресна   допомога   малозабезпеченим сім’ям.  Право на субсидії визначається матеріальним становищем сімей.

 

Запитання: Хто і кому призначає субсидії?

Відповідь: Субсидії призначаються відділами субсидій районних та державних адміністрації уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу державного та громадського житлового фонду, члену житлово-будівельного кооперативу, власнику (співвласнику) житлового приміщення, на   якого  відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації. У разі його смерті надання субсидії  не  припиняється,  якщо в приміщенні зареєстровані інші особи, яким нараховується  плата  за  житлово-комунальні послуги. В подальшому субсидія призначається одній з дієздатних осіб, яка на момент смерті власника житлового  приміщення (будинку) була  в  ньому зареєстрована, а  у разі, коли зареєстровані  тільки недієздатні особи — одному   з   їх опікунів.

 

Запитання: Куди звернутися, щоб отримати субсидію?

Відповідь: Щоб  отримати субсидію,  потрібно  звернутися  до  міського   відділу субсидій.

 

Запитання: Коли очікувати рішення щодо призначення субсидії?

Відповідь: Рішення  про  призначення (не призначення)  субсидії  приймається відділом    субсидій     протягом  10  -  ти    днів    після    подання   заяви    і   всіх необхідних    документів.

 

Запитання: Що робити, якщо з поважної причини я не зміг своєчасно звернутися за призначенням субсидії?

Відповідь:  Якщо громадяни,   які   зареєстровані   у   житловому   приміщенні (будинку), з незалежних від них причин (відрядження, хвороба, смерть близької людини  тощо), що підтверджується відповідними документами, не змогли своєчасно звернутися за призначенням субсидій, в окремих випадках субсидії можуть призначатися з дня виникнення права, але не більше ніж за три місяці до звернення за призначенням субсидії.

 

Запитання: Яким є порядок користування субсидіями?

Відповідь: У   випадку  призначення   субсидії   громадяни   повинні   вносити за житлово-комунальні послуги обов’язковий платіж, що  розраховується виходячи із середньомісячного сукупного доходу всіх прописаних у житловому приміщенні (будинку).

У разі, якщо після закінчення терміну отримання субсидії зазначені послуги використано на суму меншу від  суми призначеної субсидії та обов’язкової частки плати в межах норм споживання, невикористані перераховані кошти повертаються (перераховуються) організаціями, що надають послуги, на рахунки органів праці та соціального захисту населення або зараховуються цими організаціями в рахунок фінансування субсидій, призначених іншим одержувачам.

У разі, якщо після закінчення терміну отримання субсидії зазначені послуги використано на суму більшу від суми призначеної субсидії та обов’язкової частки плати в межах норм споживання, органи праці та соціального захисту населення перераховують розмір призначеної субсидії виходячи з вартості фактично спожитих послуг, але не більше від встановлених норм.

Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісяця сплачувати свою обов’язкову частку витрат на оплату цих послуг.

У разі, якщо вартість фактично використаної послуги  менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.

Розмір субсидії не може бути більшим від розміру житлово-комунальних платежів.

 

Запитання: Яким чином розподіляються субсидії? Де можна дізнатися про це детальніше?

Відповідь:  Субсидії   розподіляються   пропорційно   на   всі   види  комунальних послуг.  Інформацію про те, яка сума субсидії та обов’язкової плати надається споживачеві   електроенергії,   можна  отримати у районному  відділі субсидій, де   видадуть   повідомлення  на   призначену   субсидію.

 

Запитання: Що таке « сукупний дохід сім’ї »?

Відповідь:  Сукупний   дохід   сім’ї  включає нараховану заробітну плату, пенсії, допомоги, стипендії та інші доходи, що підлягають оподаткуванню відповідно до законодавства і визначаються за даними останніх шести місяців (двох кварталів), що передують місяцю звернення за наданням субсидії. Враховується і дохід, зумовлений майновим станом. Розрахунок сукупного доходу для призначення субсидії проводиться відповідно до Методики обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої спільним наказом Мінпраці, Мінфіну, Мінекономіки, Держкомсім’ямолоді, Держкомстату.

 

Запитання: Яким чином борються зі зловживаннями при оформленні субсидій?

Відповідь:  Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями, повертається ним на вимогу органу, що призначив субсидію.

У разі, якщо громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку. 

 

Запитання: Як випадково не стати порушником при нарахуванні субсидії?

Відповідь:  Важливо вчасно інформувати відділи субсидій районних управлінь праці і соціального захисту населення про всі зміни в системі доходів сім’ї. Сума субсидії виплаченої надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями про доходи, повертається ним за вимогою органу соціального захисту, що призначив субсидію. 

 

Запитання: В яких випадках проводиться перерахунок субсидії?

Відповідь:  Перерахунок субсидії у межах встановленого терміну її призначення без звернень громадян проводиться лише у разі зміни цін і тарифів на послуги, на оплату яких призначено субсидію, в інших випадках — за особистим зверненням громадян.

У разі затвердження нових тарифів і цін на житлово-комунальні послуги субсидії призначаються протягом трьох місяців з часу підвищення розміру платежів.